رشت – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد:  انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه استان فردا چهارشنبه (اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰) با معرفی نامزدهای نهایی این دوره از انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود. 

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به ایرنا ، فیروز فاضلی با بیان اینکه خانه مطبوعات گیلان تشکیلاتی صنفی رسانه ای است که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۶ آغاز کرده است، افزود: وزن خانه مطبوعات گیلان از نظر جایگاه دارای اعتبار و وزن ملی است و باید همه تلاش کنند که این اعتبار همچنان از لحاظ کیفی پایدار بماند.
وی اظهار داشت: خانه مطبوعات گیلان با توجه به وظایف ذاتی خود مسئولیت کمک به تامین حقوق صنفی رسانه های استان و تقویت کمی و کیفی آنها از طریق آموزش و ترویج شیوه های روزآمد مدیریت رسانه و جذب حمایت های مالی و اعتباری را بر عهده دارد که این امر با تعامل فعالانه با دستگاه های اجرایی و سایر صنوف تحقق می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بحث رسانه های استان خاصه خانه مطبوعات گیلان، نگاه ویژه ای است و باید به گونه ای هدف گذاری کرد که مطبوعات محلی استان تقویت شده و به جایگاه واقعی خود دست یابند.
فاضلی با اشاره به فعالیت بیش از ۵۰۰ خبرنگار در استان گیلان، عنوان کرد: تاکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص خبرنگاران، شناسایی خبرنگاران فعال در عرصه رسانه و ثبت آنها در سامانه خانه مطبوعات کشور است تا بدین طریق سطح کیفی فعالیت اصحاب رسانه ارتقا یابد که امیدوارم اصحاب رسانه و خبرنگاران استان با ثبت نام در سامانه خانه مطبوعات ایران ضمن دریافت کارت رسمی این نهاد صنفی از مزایا و محاسن آن بهره مند شوند.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه استان گیلان همزمان با انتخابات دو استان دیگر (گلستان و مرکزی) به‌صورت الکترونیک از ساعت ۱۱ تا ۱۳ روز چهارشنبه (۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) از طریق تارنمای خانه مطبوعات کشور به نشانی khanehmatbooat.ir برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این مؤسسه در حال حاضر دارای ۳۵۲ عضو اصلی و ۱۰ عضو افتخاری است، ادامه داد: فقط اعضای اصلی خانه مطبوعات گیلان می‌توانند در زمان اعلام شده با مراجعه به پنل کاربری خود در سامانه یادشده در این انتخابات شرکت کنند.
فاضلی با اشاره به تائید نهایی ۳۲ نامزد این دوره از انتخابات خانه مطبوعات و رسانه گیلان، تصریح کرد: ۱۳ نفر به عنوان بازرس، ۸ نفر مدیرمسئول، ۶ روزنام هنگار (خبرنگار) و ۵ نماینده رسانه کشوری (دفتر سرپرستی نشریه و یا خبرگزاری) نامزدهای این انتخابات هستند .
وی با بیان اینکه باید هفت نفر برای هیئت مدیره و دو نفر برای بازرسی خانه مطبوعات گیلان انتخاب شود، اضافه کرد: هیئت مدیره شامل دو مدیرمسئول، سه روزنامه نگار و دو نماینده رسانه خواهد بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان از اعضای خانه مطبوعات استان خواست در این انتخابات مشارکت نمایند؛ و برای جلوگیری از مواجهه با هرگونه مشکل در زمان رأی گیری،  یک بار قبل از زمان برگزاری انتخابات به پنل کاربری خود در سامانه مذکور مراجعه نمایند.

بیش از ۵۰۰ خبرنگار در گیلان مشغول فعالیت هستند.