رشت – ایرنا- قائم مقام کمیته امداد گیلان گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا بیشتر کمک های مردمی از طریق شبکه های فضای مجازی و بصورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می شود.

سیدمجتبی جلالی پور پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با  بیان اینکه جشن نیکوکاری امسال در گیلان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی همزمان با سراسر کشور برگزار می شود ، اظهار داشت: امسال به دلیل بیماری کرونا، علاوه بر ایجاد پایگاه های نمادین در میادین اصلی شهر برای جمع آوری کمک های هم استانی های نوع دوست ،  بیشتر کمک ها از طریق فضای مجازی است .

وی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری  از  روز گذشته در شبکه شاد برای جمع آوری کمک های دانش آموزان آغاز شد ، تصریح کرد:  امروز در میدان های  اصلی شهرستان ها و فردا در مصلاهای نماز جمعه شهرستان های استان برگزاری جشن نیکوکاری ادامه دارد.

وی یاداور شد: امسال ۳۱ پایگاه در شهرستان های گیلان برای جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی شهروندان نیکوکار آماده شده است.

وی  با بیان اینکه قریب به ۱۰هزار فرزند یتیم و محسنین گیلانی تحت حمایت طرح اکرام و حامیان گیلانی و خارج از استان و حتی ایرانی های نوعدوست خارج از کشور می باشند، افزود: با توجه به نوع مشکلات این افراد از جمله بیماری، هزینه تحصیلی، مسکن، لوازم ضروری زندگی و معیشتی ؛  آنها از مساعدت های مالی حامیان بهره مند می شوند.

جلالی پور همچنین  با اشاره به ادامه جمع آوری کمک های مردمی تا آخرین روزهای سال ، تصریح کرد: شهروندان گیلانی که تمایل به کمک به خانوارهای نیازمند استان را دارند می توانند مبالغ و یا کالاهای اهدایی خود را به مراکز نیکوکاری و دفاتر کمیته امداد شهرستان خود اهدا کنند اما برای رسیدن این کمک ها به نیازمندان استان در شب عید ، بهتر است زودتر اقدام کنند.

وی یادآور شد: مردم نوع دوست گیلانی پارسال بیش از هفت میلیارد تومان در جشن نیکوکاری کمک کردند و پیش بینی می شود امسال ۱۵ میلیارد تومان در جشن نیکوکاری جمع آوری شود.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان گفت:  شهروندان برای مشارکت در این امر خداپسندانه از طریق شماره گیری# ۰۱۳ * ۸۸۷۷ *  و یا شماره حساب ۰۱۰۹۳۵۲۱۷۶۰۰۴ بانک ملی کمک های خود را اهدا کنند.

 بیش از ۱۱ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد گیلان هستند.